BRITANIJOS PASAS NEPILNAMEČIAMS VAIKAMS

ŠI INFORMACIJS SUDOMINS TUOS ASMENIS, KURIE TURI LR PASĄ, BET NORĖTŲ GAUTI SAVO NEPILNAMEČIAMS VAIKAMS BRITANIJOS PASĄ. Tai aktualu dėl Bexit susidariusios situacijos.

British citizenship
Vaikams, gimusiems Didžiojoje Britanijoje, iš karto suteikiama pilietybė tik tuo atveju, jeigu tuo metu vienas iš tėvų turėjo teisę į pastovų gyvenimą Didžiojoje Britanijoje (Indefinite Leave to Remain arba Permanent Residence under EU Law). Dokumentų įforminimo procedūra priklauso nuo vaiko gimimo datos.
 
Jeigu Jūsų vaikas gimė iki 2006 m. balandžio 30 d. Didžiojoje Britanijoje, privalu pateikti vieno iš tėvų pasą, kaip įrodymą, dėl pastovaus gyvenimo, atitinkantį Home Office išduotą patvirtinantį laišką arba pastovaus gyvenimo kortelę (Permanent Residence Card).
 
Tuo atveju, jeigu įrodančio dokumento nėra, iki Didžiosios Britanijos paso gavimo būtina inicijuoti vaiko registraciją, kaip Britanijos piliečio (Application to register child under 18 as British Citizen).
Vaikams gimusiems po 2006 m. balandžio 30 d. Didžiojoje Britanijoje, jeigu tėvai neturi pastovaus gyvenimo patvirtinančių dokumentų, jie gali pateikit dokumentus įrodančius, kad bent vienas iš jų gyveno Didžiosios Britanijos teritorijoje nemažiau kaip 5 metus.
 
Priklausomai nuo asmeninių aplinkybių (t.y. ar vienas iš tėvų yra samdomas darbininkas, verslininkas ar sudentas) tokiais dokumentais gali būti banko išrašai, darbdavių laiškai, algalapiai (paysilps) formos P60, dokumentai patvirtinantys mokesčių sumokėjimus ir kita. Daugeliui Lietuvos piliečių taip pat privaloma pateikti sertifikatą WRS (Working Registration Scheme Certificate).
 
Jeigu nei vienas iš tėvų, vaiko gimimo momentu neturėjo teisės į pastovų gyvenimą Didžiojoje Britanijoje, tai vaiko registracija Didžiosios Britanijos pilietybei gauti galima tik tuo atveju, kai tėvai gaus dokumentą patvirtinantį į pastovaus gyvenimo teisę Didžiojoje Britanijoje. (Indefinite Leave to Remain arba Confirmation of Permanent Residence under EU law).
 
Situacija yra sudėtingesnė jeigu vaikas gimęs užsienyje. Home Office turi teisę savo nuožiūra spręsti ar suteikti pilietybę konkrečiu atveju. Tokiu atveju mes rekomenduojame kreiptis į imigracinės teisės advokatą.
Jeigu Jums kyla papildomų klausimų susisiekite su mumis ir mes Jums pasistengsime padėti.