ES piliečiai turintys teistumą nuo 2021 m. bus neįleidžiami į JK

Jungtinės Karalystės Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad daugelis ES piliečių, turinčių teistumą, nuo 2021m sausio mėn. 1d. bus neįleidžiami į JK. LR piliečiai, kurie buvo ar yra nuteisti kalėti ilgiau nei metus, bus neįleidžiami į UK.

defense attorneyAnksčiau pareigūnai turėjo identifikuoti, kad ES pažeidėjai kelia rimtą grėsmę, tačiau dėl „Brexit“ gali tapti sunkiau nustatyti užsienio nusikaltėlius. Kadangi JK oficialiai paliko ES sausio mėnesį ir šiuo metu yra pereinamame periode, kol kas ES piliečiui gali būti neleisti atvykti tik tuo atveju, jei jie kelia pagrįstą ir rimtą grėsmę.

Ketvirtadienį priimti reglamentai nustato naujas pereinamojo laikotarpio pabaigos taisykles, kurios bus taikomos ES ir ne ES piliečiams.

Naujos taisyklės reiškia, kad nuo 2021 m. sausio 1 d.:

• Bet kuris ES pilietis, nuteistas bent metus kalėti, bus neįleidžiamas į JK;

• ES piliečiai, kurie per pastaruosius metus apkaltinti kokią nors nusikalstama veika, taip pat gali būti neįleidžiami;

ES piliečiai, kurie buvo nuteisti kalėti mažiau nei metus, ir jų kriminalinė istorija bei ryšiai su JK vis dar yra tiriami, taip pat gali būti neįleidžiami.

Pažeidėjai, kurie neatliko laisvės atėmimo bausmės, vis tiek gali būti neįleidžiami, jei yra įrodymų, kad jie yra „aktyvūs“ nusikaltėliai, daro „didelę žalą“ ar jų buvimas JK nėra „palankus visuomenės labui“.

Žmonėms, susijusiems su apgaulinga santuoka, gali būti uždrausta atvykti į JK. Taip pat avykimas gali būti uždraustas visiems, kurie pažeidžia muitinės taisykles.

Šie pokyčiai taip pat reiškia, kad ES benamiai piliečiai, atsisakantys valdžios paramos, pavyzdžiui, būsto pasiūlymo, bus deportuoti. Pareigūnai teigia, kad tai gali būti taikoma ir gatvėse gyvenantiems žmonėms, kurie daro nusikaltimus ar elgiasi antisocialiai, pavyzdžiui, agresyviai elgetauja. Tačiau jie teigė, kad deportavimas bus taikomas kaip paskutinis sprendimas. Prieš tai bus atliekami patikrinimai, siekiant įsitikinti, kad benamiai asmenys nėra šiuolaikinės vergovės ar prekybos žmonėmis aukos.

Reglamentai gali reikšti, kad dešimtys tūkstančių žmonių iš Europos nebegalės patekti į JK. Tačiau nesudarius ilgalaikio susitarimo dėl prekybos ir kitų bendradarbiavimo sričių su ES, pasibaigus pereinamojo laikotarpio sutarčiai, JK praras prieigą prie Europos Kriminalinių Nusikaltimų Informacijos (European Criminal Records Information System) ir ES keleivių duomenų bazės. Tai gali apsunkinti atvykusių asmenų, turinčių kriminalinę istoriją, identifikavimą.

Didžiojoje Britanijoje gyvenantiems ES piliečiams, turintiems imigracijos statusą pagal ES Settlement Scheme, ar kitiems asmenims, kuriuos saugo pasitraukimo susitarimas (Withdrawal Agreement), šios taisyklės nebus taikomos. Tačiau Vidaus reikalų ministerija teigia, kad jų statusas gali būti atšauktas, jei jie padarys nusikaltimą, kuris baigsis laisvės atėmimo bause ilgiau nei metams, po sausio 1 d.

Advokatas Richard Bergmann dirbantis advokatų kontoroje ‘Redfern Legal’ (advokataianglijoje.com) rekomenduoja šiuo metu neišvykti iš JK, kol Jūs negavote settled ar pre settled status.*Source: Tiesa.com – 2020.11.03